17.1.2023

Pozitivní vliv našich aktivit

Určitě Vás už napadla otázka – jaký vliv mají jednotlivé aktivity, které mají Čmeláčci ve stacionáři? Pojďme se na to společně podívat.

 

Muzikoterapie

blahodárném účinku hudby není pochyb. O to víc, když můžeme být všichni spolu a společně si užívat ty nádherné chvíle společně s naši Markétkou, která k nám pravidelně chodí. Hudba je lékem na vše – pomocí hudby vyjadřujeme svůj emocionálnímentální fyzický stav. Důležité také je, že hudba nepůsobí jen na lidské ucho, ale i na celé tělo.


Muzikoterapie s Markétkou

Vaření

Pozitivní vliv na Čmeláčky má i naše pravidelné úterní vaření, jelikož krájeníloupání strouhání má velký vliv na rozvoj jemné motoriky. Také se čmeláčci učí míchat nebo dochucovat pokrmy. A nakonec se všichni radují, když jim a jejich kamarádům uvařený oběd moc chutná.

Vaření pórkové polévky

Hipoterapie

Hipoterapie je forma terapie, která využívá léčebné působení koně. Čmeláčci při hipoterapii berou ohled na potřeby svého velkého kamaráda – koně, a tím se zlepšuje jejich schopnost empatie. Kůň má však pozitivní vliv nejen na psychometrický rozvoj, ale také i na ten fyzický. Pohyb hřbetu koně stimuluje centrální nervovou soustavu, zlepšuje koordinaci pohybů, stabilitu a zvyšuje celkovou pohyblivost.

Výtvarná terapie

Výtvarná terapie pomáhá rozvíjet nejen estetickou emoční stránku Čmeláčků, ale také rozvíjí jemnou motoriku. Mimo jiné je výtvarné tvoření prostředkem názorného vyjadřování myšlenek představ. Díky tomu se mohou vyjádřit i Čmeláčci, kteří mají vlivem postižení vadu řeči.

Čmeláček Mario tvoří s doprovodem hudby

Bowling

Bowling je u nás jedna z možností, jak se Čmeláčci mohou hýbat. Bowling je ale i zároveň zábava, kdy mohou být Čmeláčci spolu se svými kamarády a bavit se. Tato aktivita zároveň pomáhá odbourat stres a má pozitivní vliv na srdce.

Kristínka na bowlingu

Nakupování

Nakupování je pro naše Čmeláčky velmi přínosné. Učí se například hodnoty peněz, nebo kde najdou potraviny ze seznamu a jakými bankovkami mají zaplatit nákup. Velmi přínosné je i to, že chodí Čmeláčci do společnosti a učí se základům správného chování.

Nakupování potravin

Canisterapie

Ve Čmeláčku již několik let provozujeme činnost canisterapie – tedy jinak řečeno, terapii psem. U nás je to pes Majky, který je náš velký kamarád a chvíle s ním si užíváme na 100%. A jaký má vliv canisterapie na naše Čmeláčky? Mohou se mazlithrát si s ním, cvičit s ním různé povely a stejně tak může být Majky dobrou motivací k rozvoji pohybových schopností, když jdeme na procházku.

Péťa a Majky při canisterapii

Výlety

Ano, i naše pravidelné výlety mohou mít na Čmeláčky velmi pozitivní vliv. Hlavní je pohyb – chodíme na dlouhé procházky a tím jsou Čmeláčci aktivní. A určitě sami dobře víte, že chůze a celkový pohyb je pro naše zdraví důležité. Také poznáváme nová místa a máme možnost se socializovat. A třešničkou na dortu je, že ty krásné chvíle venku můžeme společně sdílet. Přece – s námi život žiješ!