8.6.2024

VÝLET ČMELÁČKŮ

Jednou za měsíc zve ČMELÁČEK z.s. na celodenní výlet členy Klubu Čmeláček i jejich rodinné příslušníky a přátele na celodenní výlet za zajímavostmi, přírodou, relaxací.
Tato sobota patřila městu OLOMOUC a jeho okolí. Každý si mohl přijít na své, program dne byl velmi pestrý.
Prvním cílem cesty byl HRAD ŠTERNBERK. Tam jsme si vyslechli různé výklady historie, protože jsme měli na výběr ze tří možných okruhů komentovaných prohlídek. Někdo se zaměřil na šlechtické reprezentační prostory, jiné zaujal život na šlechtickém sídle. Kdo chtěl zůstat venku, zúčastnil se prohlídky zahrad s výkladem historickým i architektonickým. Koho výklad příliš nezajímal, ten se jen tak procházel a užíval si krásy prostředí a svit sluníčka.
Po takovém zážitku v teplém počasí není nic lepšího než se ochladit ve vodě. Navštívili jsme Olomoucký AQUAPARK. Tam jsme se příjemně osvěžili a v klidné vodě i bublinkách se vyřádili nejen naši členové, ale také naši mladí asistenti.
Po občerstvení v OC Haná jsme se vydali na Festival růží, který byl součástí velké akce města s názvem SVÁTKY MĚSTA OLOMOUC. K olomouckému ROZÁRIU jsme došli asi kilometr a půl dlouhou procházkou přes dva městské parky. Na místě jsme si prohlédli nesčetné množství druhů krásných růží a občerstvili se zmrzlinou, ovocnými nápoji nebo kávou.
Čekala nás ještě procházka zpět k parkovišti a pohodová cesta domů. Příjemná únava se dostavila a my máme krásné vzpomínky a už teď se těšíme na další společné zážitky.
I Vy se můžete stát členem našeho KLUBU ČMELÁČEK. Přihlášku i Řád klubu najdete na našem webu www.cmelacek.cz