11.4.2023

10 výhod dobrovolnictví ve Čmeláčku

Čmeláček z.s. právě hledá nový tým dobrovolníků na naše víkendové pobyty a také na náš každoroční letní ozdravný tábor. Velkou výhodou je napříkad to, že ti potvrdíme splnění praxe, nebo stáže. Přemýšlíš nad tím, že by ses k nám přidal, ale vlastě nevíš, jaké další výhody z toho plynou? Pojďme se tedy na ně podívat!

Výhoda č. 1 - Pomůžeš ostatním

Dobrovolnictví s lidmi s handicapem je velmi záslužnou prací, kde pomáháš ostatním a přinášíš tím radost do života lidí s různým handicapem.

 

Výhoda č. 2 - Získáš nové dovednosti

Práce s lidmi s handicapem ti poskytne příležitosti k rozvoji a zdokonalení dovedností, jako jsou empatie, trpělivost a schopnost komunikovat.

Výhoda č. 3 - Nová přátelství

Budeš mít skvělou skvělou příležitost k setkání s novými lidmi a k vytvoření nových přátelství, kteří sdílejí stejný zájem v pomáhání lidem s handicapem. Nová přátelství navážeš také přímo s handicapovanými a konečně zjistíš, jaké to je, když tě má někdo upřímně a bezpodmínečně rád.

 

Výhoda č. 4 - Rozvoj tvé osobnosti

Dobrovolnictví ve Čmeláčeku pomůže rozvíjet tvou osobnost a poskytnout příležitosti ke zlepšení tvých vlastností jako jsou trpělivost, toleranci a schopnost pracovat v týmu.

Výhoda č. 5 - Zlepšení duchovního zdraví

Dobrovolnictví pomáhá zlepšit duševní zdraví tím, že tě drží aktivním a zaneprázdněným, což snižuje stres a zlepšuje náladu.

 

Výhoda č. 6 - Získáš perspektivu

Pomoci doborovolnictví získáš novou perspektivu na svět a pochopení, jak se lidé s postižením vypořádávají se svými výzvami a jak mohou být přínosem pro komunitu. Tato zkušenost je velmi obohacující a pomůže ti rozšířit vlastní obzory.


Výhoda č. 7 - Pocit užitečnosti

Práce s lidmi s handicapem ti přinese pocit užitečnosti a pomůže ti překonat pocit osamělosti nebo izolace.

 

Výhoda č. 8 - Nespočet nových zážitků

Dobrovolnictví ve Čmeláčku ti přinese mnoho obohacených zážitků a příběhů, což je velmi zajímavé a motivující.

Výhoda č. 9 - Zlepšení sebevědomí

Dobrovolnictví ti zvýší sebevědomí tím, že ti umožní poskytnout pomoc a podporu druhým. Také vede k pocitu naplnění a smysluplnosti, když vidíš pozitivní vliv tvé práce na životech druhých. To má pozitivní dopad na tvou vlastní sebeúctu a vztah k sobě samému.

 

Výhoda č. 10 - Zlepšení pracovních příležitostí

Zaměstnavatelé jistě rádi v tvém životopisu uvidí, že ses dobrovolně staral o ty, co to nejvíce potřebují. Budeš mít jistě větší šanci, že na pozici vyberou právě tebe.

Každý, kdo je ve Čmeláčku dobrovolník, vidí mnoho dalších výhod, které nezjistíš jinak, než že se přidáš právě k nám. Stačí se jen přihlásit zde a budeme se na tebe těšit!