10.1.2023

Rozhovor s Jitkou Hanákovou

Pokud byste rádi věděli, co Čmeláček plánuje v roce 2023, pak jste tady správně. Zeptala jsem se paní Jitky Hanákové, místopředsedkyně Čmeláčku, co letos Čmeláček nemine a jaký byl pro něj rok 2022. Pokud byste chtěli vědět, kde všude byli naši Čmeláčci ze stacionáře, stačí kliknout zde.

 

Dobrý den Jitko, mohla byste se nám na začátku prosím představit?

Jmenuji se Jitka Hanáková a jsem místopředsedkyní v neziskové organizaci ČMELÁČEK z.s. a zároveň zástupkyní ředitelky pro denní stacionář.

 

Pamatujete si své začátky ve Čmeláčku?

Do Čmeláčku jsem nastoupila začátkem roku 2014 na pozici koordinátor volnočasových aktivit. Čmeláček se v té době pomalu rozbíhal a my jsme pořádali volnočasové aktivity pro děti a dospělé s mentálním a kombinovaným postižením, jako byly víkendové a ozdravné pobyty a letní tábory. V té době jsme měli ještě sídlo organizace v Paskově, ale když jsme se začali rozrůstat, tak jsme se přestěhovali do Ostravy, kde jsme k těm dosavadním činnostem ještě založili sociální službu denní stacionář.

 

Co Vás na vaší práci baví nejvíc?

Na mé práci mě nejvíce baví to, když vidím, jak jsou naši klienti ve Čmeláčku šťastní a také mě velmi motivuje zpětná pozitivní vazba jejich rodičů a opatrovníků.

 

Jaký byl rok 2022 pro Čmeláček?

Rok 2022 byl pro Čmeláček radostný a smutný zároveň. Radostný proto, že už ustoupila doba covidová a my mohli neomezeně pořádat řadu úspěšných akcí, jako jsou víkendové pobyty, letní ozdravný tábor, víkendový pobyt s rodiči a také v neposlední řadě 2. ročník benefičního fotbalového turnaje Čmeláček Cup. Na druhou stranu byl ten loňský rok také s nádechem smutku, protože to byl první rok bez našeho Čmeláčka Míši, který byl zároveň můj syn a byl takovým srdcem Čmeláčku. Míša nás opustil koncem roku 2021 a jeho odchod velmi zasáhl všechny pracovníky, klienty a příznivce Čmeláčku.

 

A jaké má Čmeláček plány v roce 2023?

Letošní rok bude pro Čmeláček ve znamení oslav. V květnu to bude 10 let od založení Čmeláčku, a proto na den 5. května chystáme velkou zahradní slavnost spolu se dnem otevřených dveří, na kterou pozveme naše přátelé, rodiče, opatrovníky, sponzory a také širokou veřejnost. Dále nás čeká mnoho víkendových pobytů, letní tábor na Hadince a také bychom chtěli opět uskutečnit letecký zájezd k moři pro rodiče a jejich děti.

 

Mnohokrát Jitce děkujeme za rozhovor. Těšit se můžete zase příště – tentokrát bude rozhovor s pracovníkem v sociálních službách, který se stará o naše Čmeláčky.